Jak odpowiednio dbać o skórę latem?

Latem nasza skóra narażona jest na działanie szkodliwych promieni słonecznych, słonej i słodkiej wody. Często bez odpowiedniej pielęgnacji staje się przesuszona i szorstka w dotyku. Dlatego jeśli chcemy  cieszyć się piękną i zdrową skórą, musimy latem poświęcić trochę więcej czasu na jej pielęgnację.

1. Złuszczaj naskórek - jeśli chcesz żeby Twoja opalenizna była równomierna, a skóra nie wysuszała się - stosuj przynajmniej raz w tygodniu wykonuj peeling na całe ciało. Słońce, wiatr, czy chlorowana woda sprawiają, że na Twojej skórze gromadzi się o wiele większa ilość martwych komórek.

Używaj delikatnych peelingów, najlepiej takich, które połączone są z bazami olejowymi - idealnie wtedy nawilżają skórę. 

2. Nawilżaj i odżywiaj - codziennie rano i wieczorem, smaruj całe ciało delikatnym balsamem, mleczkiem do ciała. Jeśli masz bardzo suchą skórę - wieczorem możesz nakładać kosmetyk o gęstszej konsystencji z zawartością masła Shea lub kakaowego - które dodatkowo podkreśli Twoją opaleniznę. 

3. Używaj kremów z filtrem - jeśli nie możesz się opalać, wybierz filtr 50 UV, jeśli chcesz, aby Twoja skóra była "muśnięta słońcem" wybierz filtr 10 - 30 UV. 

I pamiętaj - krem z filtrem, balsam powinnaś mieć zawsze przy sobie! Nie wystarczy posmarować się rano. Newralgiczne miejsca na skórze powinnaś kremować kilka razy dziennie. 

Jeśli chcesz, aby Twoja skóra była miękka w dotyku, pięknie opalona i wyglądała promiennie, musisz zwrócić większą uwagę na swoją letnią  pielęgnację.

Stosując się jednak do naszych 3 prostych zasad, z pewnością w odpowiedni sposób o nią zadbasz.


starszy post nowszy post


zostaw komentarz

x