5 sposobów na piękne włosy!

Co zrobić, żeby Twoja fryzura codziennie była idealna, a włosy układały się tak jak chcesz i były pełne blasku?

Każda z Nas wie, że to nie zawsze możliwe i istnieje „bad hair day”, ale możemy wdrożyć 5 kroków w pielęgnacji włosów, aby włosy prezentowały się pięknie nie zależnie od pogody i pory roku!

 5 prostych sposobów na piękne włosy:

  1. Chroń skórę głowy i włosy przed słońcem

Słońce ma niekorzystne działanie na włosy. Ostre promienie powodują, że łuski włosów odchylają się, co powoduje niszczenie się kory włosa, czego efektem jest nadmierna ich łamliwość i kruchość. Włosy przez słońce stają się o wiele bardziej podatne na złamania, a ich końce na rozdwajanie. Osłabia także cebulki włosów, co powoduje nadmierne wypadanie. Kolor włosów płowieje i może je uszkadzać, prowadząc do niszczenia aminokwasów we włosach.

  1. Stosuj delikatne szampony – dobrane do skóry głowy

Używaj szamponów, które nie zawierają w składzie silnych detergentów takich jak SLS czy SLES, które mogą wysuszać skórę głowy i uczulać. Ich łagodniejszą formą jest SCS – substancja pozyskiwana w podobny sposób, ale mająca dużo delikatniejsze działanie na skórę.

  1. Używaj dobrych odżywek i masek

Odżywki i maski do włosów, dostarczają naszym włosom składników odżywczych, mineralnych jak i nawilżających. To dzięki nim włosy są miękkie, gładkie i lśniące i łatwiej się rozczesują.

Ważne jest używanie odżywki po każdym myciu włosów, a maski przynajmniej raz w tygodniu.

  1. Używaj naturalnych produktów

Kilka razy w miesiącu olejuj włosy 100% olejami naturalnymi – nałóż na włosy 10 cm od nasady wybrany olej  (arganowy, incha inci, konopny, z czarnuszki), nałóż na to ręcznik i zostań tak około 30 minut. Spłucz włosy i umyj delikatnym szamponem. Odczujesz różnicę, włosy będą wygładzone i odżywione dzięki naturalnym witaminom zawartym w olejach.

  1. Regularnie odwiedzaj fryzjera

Odwiedzaj fryzjera przynajmniej raz na dwa miesiące. Dobrze podcięte włosy będą się mniej rozdwajały i będą mocniejsze i zdrowsze.

 


starszy post nowszy post


zostaw komentarz

x