Jak latem dbać o stopy?

Zadbane, piękne stopy są ozdobą każdej kobiety. Latem wreszcie możemy je eksponować do woli, chodzić boso, bądź w sandałach, klapkach, japonkach. 
Nasze stopy kochają taką wolność! Musimy jednak pamiętać, że są one podporą całej sylwetki i powinnyśmy poświęcić im więcej uwagi, aby były nie tylko piękne i zadbane, ale przede wszystkim zdrowe. 
Jak więc o nie dbać? 
Po pierwsze potrzebujemy chwili relaksu i odpowiedniego sprzętu do pielęgnacji stóp oraz kosmetyków, które nawilżą i odżywią naszą skórę. 
Na początek potrzebujemy: 
- dużą miskę
Co zrobić, gdy już skompletowaliśmy nasz niezbędnik?
Po pierwsze jeśli nasze paznokcie są pomalowane, zmywamy dokładnie stary lakier. Następnie wlewamy do miski ciepłej wody i dolewamy płynu bądź soli i moczymy stopy od ok. 10- 20 min. 
Po tym czasie osuszamy stopy ręcznikiem i wmasowujemy w nie peeling, może być do stóp, albo normalny taki, którego używamy do peelingu całego ciała. Jeśli mamy zrogowaciały naskórek na piętach, musimy wygładzić pięty pumeksem bądź tarką, tak, aby skóra była gładka, bez zgrubień i bruzd. 
Gdy już nasze stopy staną się piękne i gładkie wmasowujemy w nie dość dużą ilość kremu i masujemy stopy. Gdy skóra stóp wchłonie krem na paznokcie u stóp nakładamy odżywkę, najlepiej taką, która zawiera wapń oraz utwardza płytkę paznokcia. Po jej wyschnięciu malujemy paznokcie lakierem. Kolor tego lata to nasz wybór, pamiętajmy jednak, że paznokcie u stóp muszą być pomalowane dokładnie, inaczej będą wyglądały nieestetycznie. 
Po takim relaksie możemy eksponować nasze piękne stopy, które są wabikiem dla wielu mężczyzn. 

starszy post nowszy post


zostaw komentarz

x